Notat për lojtarët e kombëtares së Kosovës dhe selektorin Bujar Qerimi

Hendboll

Notat për lojtarët e kombëtares së Kosovës dhe selektorin Bujar Qerimi

Kemajl Goca Nga Kemajl Goca Më 9 mars 2023 Në ora: 15:39
Pamje nga ndeshja Kosova - Bosnja

Kombëtarja e Kosovës mbrëmë mbeti duarthatë, ka pësuar humbje me rezultat 25:22 nga Bosnja dhe Hercegovina, në kuadër të xhiros së tretë të Grupit 7 të Kampionatit Evropian në hendboll.

Djelmoshat tanë nuk treguan lojën e pritur, bënë gabime të shumta dhe këtë e ka shfrytëzuar Bosnja, duke shënuar fitore.  

Notat për kombëtaren e Kosovës dhe selektorin Bujar Qerimi. 

Nota më e dobët është 1 dhe maksimalja 5.

Notat: Berisha 2.5, Dri. Tahirukaj 3, Dre. Tahirukaj 3, Jupa 2.5, Dedaj 2, Shabani 2, Gegaj 3, Gjuka 2.5, Mushkolaj, Ramosaj 3, Muqolli, Ramadani 2, Basholli, Taci, Zogaj, Gërbeshi 2.5. Selektori Bujar Qerimi 2.5.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat