Parduzi: Shpresojmë në kushte më të mira në klub 

Hendboll

Parduzi: Shpresojmë në kushte më të mira në klub 

Nga: K.G.. Më: 25 maj 2023 Në ora: 16:19
Vushtrria

Vushtrria mbetet pa asnjë trofe në edicionin 2022-2023.

Të dy finalet e play-off-it dhe finalen e Kupës së Kosovës, i humbi nga Istogu.

Arben Parduzi, kryetrajner i klubit të hendbollit Vushtrria,  tha se nuk ka qenë edicion i lehtë por i ka pwrgwzuar vashat e tij pwr angazhim.

“Jemi nënkampion dhe finalist të Kupës së Kosovës.

Një vit sakrificë dhe mund i të gjithëve në veçanti i vajzave që dhanë maksimumin që klubi KHF Vushtrria të përfaqësohet në mënyrën më të mirë, tu pas parasysh që shumica e vajzave janë të reja në mosh dhe të gjitha vendore.

Nuk ishte e lehtë duke pas parasysh kushtet në ekip, por puna, angazhimi dhe disiplina bëri që vajzat të japin më të mirën dhe të renditemi në vendin e dytë e që e vlerësojmë si vit i suksesshëm.

Faleminderit të gjithë atyre që në çdo ndeshje ishin prezent e na përkrahen.

Në veçanti falënderojmë, familjarët tanë që ishin mbështetja më e madhe për ne si ekip

Shpresojmë në kushte më të mira në klub. Vazhdojmë: ka shkruar Parduzi.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat