Vardari mposhtet nga skuadra shqiptare në Çair! Basri Latifi ballëlart 

Hendboll

Vardari mposhtet nga skuadra shqiptare në Çair! Basri Latifi ballëlart 

Më: 18 shkurt 2024 Në ora: 22:41
Çairi

Skuadra e Çairit e nisi për bukuri pjesën e dytë të sezonit në Ligën e Parë të Maqedoninë në hendboll.

Skuadra shqiptare ka shënuar fitore me rezultat 33:30 ndaj Vardarit të Shkupit.

Trajneri Basri Latifi diktoi ritmin në pjesën e parë, ku zakonisht udhëhoqën me 3-4 gola. 

Çairi udhëhoqi me 3:0, dhe me kalimin e kohës, vendasit ishin gjithnjë e më të sigurt në sulm, por në fund të pjesës së parë u duk se u qetësuan dhe i lejuan rivales që të ngushtojnë rezultatin (15:13).

Pjesa e dytë filloi me tre gola radhazi nga Çairi, vendasit arritën shpejt në pesë gola epërsi (18:13). 

Vardari u kundërpërgjigj me të njëjtën monedhë, duke ngushtuar rezultatin në 18:16. 

Skuadra e Çairit sërish shtoi epërsinë 29:25 (50’) dhe e fitoi takimin me 3 gola dallim (33:30): 

Më efikasja në ekipin fitues është Teodora Dukoska me 13 gola, ndërsa në kampin e Vardarit Ivona Trpevska me tetë gola.

Pas javës së 14-të, GJorgje Petrov kryeson me 42 pikë, pasojnë Çairi me 37 e Metalurg Autokomanda me 36 pikë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat