Pamje të tmerrshme: Uji po e merr komplet restorantin në Klinë

Kosova

Pamje të tmerrshme: Uji po e merr komplet restorantin në Klinë

Më: 8 janar 2021 Në ora: 15:18
Pamje nga vendi i ngjarjes

Reshjet e vazhdueshme të shiut gjatë ditës së sotme janë duke shkaktuar vërshime dhe vështirësi qarkullimi në disa pjesë të Kosovës.

Këto reshje kanë përfshirë disa komuna si dhe fshatra të tyre, duke e bërë të pamundur qarkullimin e njerëzve si dhe veturave nëpër rrugë,.

Në disa restorante të Komunës së Klinës, vërshimet kanë filluar të shkaktojnë dëme të mëdha, pasi që është ngritur niveli i ujit pranë tri restoranteve, të cilat gjenden në afërsi të lumit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat