Në QKUK po trajtohen 487 pacinetë me Covid-19, prej tyre 16 në gjendje të rëndë

Kosova

Në QKUK po trajtohen 487 pacinetë me Covid-19, prej tyre 16 në gjendje të rëndë

Më: 15 janar 2021 Në ora: 15:59
Valbon Krasniqi dhe Armend Zemaj

Ushtruesi i detyrës së ShSKUKS-së, Valbon Krasniqi, ka tregaur se janë duke u trajtuar 487 pacinetë me Covid 19.

16 prej tyre janë në gjendje më të rëndë.

“Gjendja klinike e pacientëve të shtrirë është stabile. 487 janë të shtrirë ku prej tyre 16 në gjendje më të rëndë”, ka thënë ai, gjatë një konference për media së bashku me ministrin në detyrë Armend Zemaj.

Ai ka njoftaur se kanë filluar punënën në abulanact specialistike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat