KEK-u thyen edhe një rekord në prodhimin e energjisë në gjenerator

Kosova

KEK-u thyen edhe një rekord në prodhimin e energjisë në gjenerator

Më: 21 janar 2021 Në ora: 13:35
Ilustrim

Korportat Energjetike e Kosovës ka arritur të prodhojë brenda vitit 2020 6.663.0 GËh energji elektrike në gjenerator.

Kjo vlerë ka shënuar një rekord të ri të prodhimit vjetor në historinë e KEK-ut.

Për këtë u.d i kryeshefit ekzekutiv të KEK-ut, Luigj Imeri këtë arrije ia ka dedikuar punonjësve të KEK-ut, të cilët me përkushtim, vetëmohim dhe profesionalizëm e në kohë pandemie kanë realizuar një rezultat të tillë.

“KEK-sh.a gjatë vitit 2020 arriti të prodhojë 6,663.0 GËh energji elektrike në gjenerator, vler kjo e cila regjistronë një rekord të ri të prodhimit vjetor në historin e KEK-ut.

Kjo e arritur i dedikohet të gjithë punonjësve të KEK-ut të cilët me përkushtim, vetëmohim dhe profesionalizëm e në kohë pandemie kanë realizuar një rezultat të tillë”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat