Sejdi Hoxha: Familja Demaku i dha Kosovës ushtar, komandant e dëshmor

Kosova

Sejdi Hoxha: Familja Demaku i dha Kosovës ushtar, komandant e dëshmor

Më: 22 janar 2021 Në ora: 15:55
Jahir Demaku dhe Sejdi Hoxha

Sejdi Hoxha ka vazhduar takimet me personalitete të ndryshme anë e kënd vendit, duke marrë mbështetje e përkrahje në realizimin e Rimëkëmbjes për Kosovën.

Së fundmi Hoxha ka takuar Jahir Demakun, njërin ndër komandatët më të njohur të UÇK’së.

“Një takim i ngrohtë me Jahir Demakun, njeriun që nuk ka kursyer asgjë për lirinë e vendit se bashku me familjën e tij.

Historia do të na tregoi për Jahirin dhe për vëllezërit e tij për kontributin e pa rezervë për vendin.

Familja Demaku dha shumë për lirinë dhe pavarsinë e vendit si ushtar, komandant dhe dëshmor.

Jahir Demaku me familje me të drejtë mbetët njëra ndër familjet si simbol i rezistencës dhe qëndresës për liri, pavarësi dhe shtetndërtim”, shkruan Hoxha. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat