Haradinaj në Podujevë, bën homazhe tek shtatorja e Zahir Pajazitit

Kosova

Haradinaj në Podujevë, bën homazhe tek shtatorja e Zahir Pajazitit

Më: 23 janar 2021 Në ora: 16:48
Ramush Haradinaj

I pari në detyrë i AAK-së, Ramush Haradinaj, ishte për vizitë në Podujevë.

Ai bëri homazhe tek shtatoret e heronjve Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha, Hakif Zejnullahu dhe Ali Ajeti.

Haradinaj vizitoi edhe fabrikën e tullave në këtë qytet. Aty tha se duhet të mbështeten këto biznese në mënyrë që të mos ketë nevojë për import të produkteve nga vendet e tjera.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat