10 të shëruar dhe 4 raste të reja me Covid-19 sot në Malishevë

Kosova

10 të shëruar dhe 4 raste të reja me Covid-19 sot në Malishevë

Më: 29 janar 2021 Në ora: 16:21
Malishevë

Në 24 orët e fundit, në territorin e Komunës së Malishevës, dhjetë persona janë shëruar, të cilët kanë qenë të prekur me covid-19, ndërsa janë regjistruar edhe katër raste të reja.

Këto të dhëna janë konfirmuar në komunikimin e rregullt të Komunës së Malishevës, me IKSHPK, me IRSHP në Prizren dhe me rastet në terren.

Gjendja e përgjithshme me covid-19 në Komunën e Malishevës është kjo:

Nga fillimi i pandemisë e deri më sot, me covid-19 janë regjistruar 733 persona, prej tyre 572 janë shëruar, 44 kanë vdekur dhe aktiv me covid janë dhe 117 persona.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat