Mustafa u premton mbështetje Fondacionit për të Drejtat e Kafshëve

Kosova

Mustafa u premton mbështetje Fondacionit për të Drejtat e Kafshëve

Nga: A.SH Më: 3 mars 2021 Në ora: 18:13
Foto nga takimi

Ministri në deytër, Besian Mustafa ka zhvulliar një takim me organizatën Fondacioni për të Drejtat e Kafshëve.

Ai gjatë takimit ka thënë se, ata do ta kenë mbështetjen parreshtur.

Postimi në Facebook:

Sot zhvillova takim me Fondacionin për të Drejtat e Kafshëve të cilëve u'a theksova mbështetjen time të parreshtur.

Diskutuam për udhëzimet administrative që i kam nënshkruar, e të cilat kontribojnë në arritjen e objektivave të cilat i synon kjo organizatë.

Kujdesi ndaj kafshëve dhe mbajtja e përgjegjshme e tyre, është një ndër parakushtet për emancipim dhe zhvillim të shoqërisë dhe shtetit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat