Ish-pjesëtari i UÇK-së pa strehë për vete dhe familjen

Kosova

Ish-pjesëtari i UÇK-së pa strehë për vete dhe familjen

Më: 7 mars 2021 Në ora: 20:52
Foto ilustruese

Veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ymer Gashi nga Skenderaj, kërkon ndihmën e bamirësve për t’u bërë me vendbanim.

Ai tash e disa vite jeton në banesat sociale në këtë komunë.

Mirëpo si kryefamiljar thotë se një familje 6 anëtarësh është e vështirë të jetojë në dy dhoma, duke u ankuar se vazhdimisht ka edhe myk e lagështi.

Bashkë me familjarët e tij ai kërkon nga dashamirët që t’i bëhet një zgjidhje që nuk është e përkohshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat