Gastronomët anulojnë marshin protestues, por jepin paralajmërimin për Qeverinë

Kosova

Gastronomët anulojnë marshin protestues, por jepin paralajmërimin për Qeverinë

Më: 8 mars 2021 Në ora: 13:02
Foto ilustrim

Marshi protestues i cili ishte paraparë sot nga Gastronomët në ora 15:00 është anuluar. Nga një njoftim për medie nga Këshilli Drejtues i Shoqatës thuhet se në momentin kur do të ketë ndryshim të masave atëherë do të ketë edhe organizim të protestave.

Postimi i plotë:           

SQARIM PËR PUBLIKUN

Në mbledhjen e Këshillit Drejtues të Shoqatës më dt. 04.03.2021, është diskutuar ideja e organizimit të marshit protestues këtë të hënë në ora 15:00 në sheshin Skënderbeu pranë Qeverisë, NË RAST TË ASHPËRSIMIT TË MASAVE AKTUALE (zvogëlimi i orarit të funksionimit të bizneseve, zvogëlimi i shërbimeve, etj).

Qëllimi i këtij organizimi ka qenë kundërshtimi i ashpërsimit të masave Anticovid, të cilat ka pasur pritshmëri të merren si pasojë e zhvillimeve dhe paralajmërimeve të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK-së). Mirëpo një gjë e tillë nuk ka ndodhur. Rrjedhimisht nuk ka protestë.

E theksojmë përsëri! Në momentin që masat aktuale mund të ndryshojnë, do të ketë organizim të protestave, ku paraprakisht do të ju njoftojmë rreth detajeve tjera.

Shoqata e Gastronomëve të Kosovës

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat