Ky është numri i rasteve aktive me koronavirus në Malishevë

Kosova

Ky është numri i rasteve aktive me koronavirus në Malishevë

Më: 9 prill 2021 Në ora: 15:50
Malisheva

Komuna e Malishevës aktualisht i ka 88 raste aktive me koronavirus. Gjatë 24-orëve të fundit në këtë komunë janë shënuar edhe shtatë rast të reja me këtë virus.

Në ndërkohë nga fillimi i pandemisë e deri më sot, me Covid-19 janë regjistruar 996 raste, prej tyre 859 janë shëruar, 49 kanë vdekur dhe aktiv me Covid janë edhe 88 persona.

Në 24 orët e fundit, në territorin e Komunës së Malishevës, 5 person janë shëruar nga covid-19, ndërsa janë regjistruar 7 raste të reja. Këto të dhëna janë të konfirmuara. Këto të dhëna janë të konfirmuara nga ana e IKSHPK-së, IRSHP-së në Prizren dhe QKMF-së në Malishevë, në komunikimin e rregullt me shtabin emergjent komunal në Malishevë, si dhe nga komunikimi me rastet në terren.

Gjendja e përgjithshme me covid-19 në Komunën e Malishevë, është kjo: Nga fillimi i pandemisë e deri më sot, me covid-19 janë regjistruar 996 raste, prej tyre 859 janë shëruar, 49 kanë vdekur dhe aktiv me covid janë edhe 88 persona.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat