Qytetarit nga Mitrovica ia vjedhin veturën, ai fton hajnat për kafe

Kosova

Qytetarit nga Mitrovica ia vjedhin veturën, ai fton hajnat për kafe

Më: 21 prill 2021 Në ora: 13:48
Foto

Qytetarit nga Mitrovica para një jave i është vjedhur vetura.

Ai nëpërmjet postimi në Facebook i ka ftuar hajnat për kafe, për t’u sqaruar se pse ata ia kishin vjedhur veturën.

Behxhet Uka, nga Mitrovica ka treguar se si Policia e Kosovës kishte arritur që ta gjejë veturën.

“Unë Behxhet Uka, shpresoj që ju tre hajdutet do mundohem të ju njoftoj edhe do u qeras nga një kafe edhe do më jepni përgjigje që çka ju kam pasur borxh që ma vodhet kerrin dhe nëse jeni burra ejani takohemi ballë për ballë”.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1630086477191471&id=100005704035136 

Postimi i plotë:

Unë Behxhet dhe Ajet UKA, tash e sa vite kemi biznesin tonë familjar këtu në Kosovë dhe në Gjermani, andaj përmes këtij shkrimi dëshiroj të falënderojë Policinë e Shtetit të Kosovës, në veçanti Njësinë e Auto-Krimeve në Prishtinë, dhe tu bëje thirrje biznesmenëve dhe qytetarëve shqiptar, që ti zgjidhin problemet përmes Policisë së Kosovës dhe të besojnë tek shteti ynë Kosova, ku ne paguajmë taksa.

I gjendur i papergatitur dhe i pafuqishëm, përpara një situate që mund të përfundonte në lëndim fizik dhe shpirtëror, mjaftoi një numër telefoni me tre shifra 192. Në vendngjarje mbërriti Policia e shtetit të Kosovës, të cilët me përkushtim dhe profesionalizëm për afro një jave na ndihmuan në çështjen që kemi pasur ne së fundmi duke na e kthyer automjetin tonë Mercedes GLE, të cilin na e kishin vjedhur hajnat, këtë automjet vetëm sa e kishim blerë së bashku me vëllaun tim Ajetin i cili punon dhe vepron në Gjermani, andaj unë dhe familja ime UKA, jemi bërë të ndjehemi krenar me me Policinë e Kosovës dhe që jam një qytetar i Republikes së Kosovës.

Duke parë gjithë atë angazhim te forcave të Policisë së Shtetit të Kosovës, u ndjeva me turp se jo përherë kam pasur qejf të paguaj tatim taksat ndaj shtetit. I bëj thirrje njerëzve të thjeshtë që punojnë ndershëm për të siguruar bukën e gojës, botës së biznesit, intelektualëve që bëjnë lloj-lloj analizash, të mbështesin Policinë e Shtetit të Kosovës dhe t’i inkurajojmë moralisht ata në përbushjen e misionit që ajo/ata i ka vënë vetës e ku njeriu i thjeshte është në qender. Këtë e provova vetë.!

Respekte për Policinë e Kosovës

Unë Behxhet Uka, shpresoj që ju tre hajdutet do mundohem të ju njoftoj edhe do u qeras nga një kafe edhe do më jepni përgjigje që çka ju kam pasur borxh që ma vodhet kerrin dhe nëse jeni burra ejani takohemi ballë për ballë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat