​Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Kosova

​Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Më: 22 prill 2021 Në ora: 19:12
Ilustrim

Të premten do të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu, ndërsa të shtunën parashihet mot pjesërisht i vranët dhe me rreze dielli.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2 deri 8 gradë Celsius.

Maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-13 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-6 m/s, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat