Aksidenti me fatalitet ku vdiqën dy fëmije, 8 e 10 vjeç

Kosova

Aksidenti me fatalitet ku vdiqën dy fëmije, 8 e 10 vjeç

Më: 10 maj 2021 Në ora: 23:26
Caralevë

Një aksident në rrugën e fshatit Caralevë të Shtimës ua mori jetën dy fëmijëve.

8 vjeçari Dren Beha dhe Lirojn Rrahmani 10 vjeçar, ndërruan jetë pasi që një veturë humbi kontrollin dhe goditi fëmijët në trotuar.

Bashkë me dy fëmijët makina ra në lumë.

Deri te aksidenti sipas policisë erdhi si pasojë e mos përshtatjes së shpejtësisë .

Me vendim të Prokurorisë Themelore të Ferizajt, drejtuesi i automjetit, V.M, është ndaluar për 48 orë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat