ShSKUK dënon sulmin fizik ndaj punëtorit të Spitalit të Gjakovës

Kosova

ShSKUK dënon sulmin fizik ndaj punëtorit të Spitalit të Gjakovës

Më: 4 gusht 2021 Në ora: 12:27
Foto ilustrim

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Univeristar i Kosovës e ka dënuar sulmin fizik ndaj punëtorit të Spitalit të Gjakovës.

“ShSKUK dënon sulmin ndaj punëtorit të sigurimit fizik në Spitalin e Gjakovës, i cili ishte  në vendin  e tij punës dhe po kryente detyrën zyrtare, duke i  shkaktuar lëndime të rënda trupore”, thuhet në reagimin e tyre në Facebook.

Sulmet e tilla ndaj punëtorëve shëndetësorë në vendet e tyre të punës ata i konsideruan si shqetësuese dhe të papranueshme.

Tutje, ShSKUK ftoj organet kompetente që të zbardhin rastin dhe kryersit e veprave të tilla të marrin dënimin e merituar, në mënyrë që  rastet e tilla të mos përseriten më.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat