Në këto vende do të ndërpritet energjia elektrike gjatë ditës së sotme

Kosova

Në këto vende do të ndërpritet energjia elektrike gjatë ditës së sotme

Më: 7 tetor 2021 Në ora: 07:51
Foto ilustrim

KEDS ka njoftuar se sot në disa lokalitete do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të punimeve të domosdoshme për siguri të sistemit.

Ky është orari i punimeve dhe i ndërprerjes së rrymës sipas rajoneve të vendit:

Gjilan

1.

NS  35/10 kV Artan do të ndërprehet:

Dalja 10kV Kolonia e Vjetër (kodi: 60024001) prej orës 10:00  deri në ora 15:00

Vendet: Kolonia e Vjetër, Kolonia e Minatorëve, Tullari, Jasenoviku dhe Qeranoviku.

Arsyeja: Zëvendësimi i shtyllave të thyera me ato të rejat, ndërrimi i përçuesve, ndërrimi i izolatorëve, riparimi i shtyllës ku mundet të riparohet, dhe ndërrimi i konzollave sipas nevojës.

2.

TS 35/10 kV Gjilani II do të ndërprehet:

Dalja 10 KV Kufca (kodi: 60061006) prej orës 10:00-10:15 deri në ora 13:45-14:00

Vendet: Kufca, Stanishor, Mellci, Strazhë, Kosmata, Draganca, Manastiri, Mozgovë, Makreshi i Ulët dhe i Epërm dhe Draganci i Vjetër.

Arsyeja: Krijimi i kushteve të punës pa tension, manipulim me ndarësit e tensionit të mesëm.

3.

TS 35/10 kV Gjilani II do të ndërprehet:

NS 10/0.4kV Degëzimi për Makresh

TS 10/0.4 kV TS Draganca (kod: 60061006248)  prej orës 10:00 deri në ora 14:00

TS 10/0.4 kV TS Makreshi në Hyrje (kod: 60061006249)  prej orës 10:00 deri në ora 14:00

TS 10/0.4 kV TS Manastiri (kod: 60061006250)  prej orës 10:00 deri në ora 14:00

TS 10/0.4 kV TS Makreshi (kod: 60061006252)  prej orës 10:00 deri në ora 14:00

TS 10/0.4 kV TS Makresh i Epërm (kod: 60061006253)  prej orës 10:00 deri në ora 14:00

TS 10/0.4 kV TS Makresh i Epërm (kod: 60061006272)  prej orës 10:00 deri në ora 14:00

TS 10/0.4 kV TS Makresh (kod: 60061006273)  prej ores 10:00 deri ne ora 14:00

TS 10/0.4 kV TS Manastiri 2, Dragancë (kod: 60061006276)  prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet:  Draganca Makrreshi.

Arsyeja: Montimi i ndarësit linjor, degëzimi për Makresh të Epërm.

Gjakovë

1.

TS 110/10(20)kV Gjakova 2 do të ndërprehet:

Dalja 10kV Ura Terezive (kodi: 81000004) prej orës 10:00  deri në ora 15:00

Vendet: Fshatrat: Damjan (një pjesë), Fshaj Kushavec, Muhader, Pnish, Rogovë, Smaq dhe Ujëz.

Arsyeja: Ndërrimi i izolatorëve në segmentin Rugovë.

Prishtinë

1.

TS 35/10kV Mazgiti do të ndërprehet:

Dalja 10kV  Plemetin (kodi: 15019003 ) prej orës 10:00  deri në ora 15:00

Vendet Plemetin, Hamidi, Bivolak, Gllavotin, Bivolak, Strovc, Zhilivodë, Bequk dhe Millosheve (një pjesë).

Arsyeja: Zëvendësimi i shtyllave të thyera me ato të rejat, ndërrimi i përçueseve, ndërrimi i izolatorëve, riparimi i shtyllës aty ku mundet të riparohet dhe ndërrimi i konzollave sipas nevojës.

2.

NS  35/10 kV Koliq do të ndërprehet:

Dalja 10 KV Grashticë-Radashec (kodi: 14016001) prej orës 10:00  deri në ora 15:00

Vendet: Grashticë dhe Radashec.

Arsyeja: Zëvendësimi i shtyllave te thyera me ato të rejat, ndërrimi i përçueseve, ndërrimi i izolatorëve, riparimi i shtyllës aty ku mundet të riparohet dhe ndërrimi i konzollave sipas nevojës etj.

Pa tension do të mbesin edhe këto TS 10/0.4KV që janë te furnizuara nga kjo dalje 10 KV.

TS 10/0.4 kV TS Zllashi  (kod: 10014001021)  prej orës 10:00 deri në ora 15:00

TS 10/0.4 kV TS Vitia e Marevcit (kod: 10014001022)  prej orës 10:00 deri në ora 15:00

TS 10/0.4 kV TS GSM Vala (kod: 10014001068)  prej orës 10:00 deri në ora 15:00

TS 10/0.4 kV TS Cervadikët Keqekollë (kod: 14016004031)  prej orës 10:00 deri ne ora 15:00

3.

NS  110/35/10 kV Palaj do të ndërprehet:

Dalja 10 KV Palaj (kodi: 18024001) prej orës 10:00  deri në ora 14:00

Vendet: Mulliri Palaj, Hade-Miniera, Hade, Hamidi,  Lajthishtë, Kulla Sibovc, Sibovc te Kangjelët, Sibovc te Kelmendët, Shipitullë, Grabovc, TR private te Mjekiqi, Bivolak te Saraqët, Plemetin-Xhemnicët dhe konsumatorët e fshatit Sibovc.

Arsyeja: Pastrimi i trasesë.

4.

TS 35/10kV Besia  do të ndërprehet:

Dalja 10 KV Prugovc (kodi: 10013012) prej orës 10:00  deri në ora 14:00

Vendet: Barilevë Lecët,Te kanali Besi, Leban te baza 1, Prugovc Extra Dragusha, Leban Dobratiqët, Besi Ambulanca 1, Rimanishta, Betonjerka private Lebanë, Objekti privat Deshishku, Zenit, Jaha Company, Prugovc Zuqollët.

Arsyeja: Revizion i daljes.

Pejë

1.

TS 35/10 kV Isniq  do të ndërprehet:

Dalja 10 KV Bletaria  (kodi: 53057004) prej orës 11:00 deri në ora 14:00

Vendet: Bletaria, Pushimorja e fëmijëve dhe fshati Hulaj.

Arsyeja: Punime në daljen 10 kV degëzimi Hulaj ngritja e një shtyllë dhe bartje rrjetit.\

2.

TS 110/10(20)kV Peja 2 do të ndërprehet:

Dalja 10 KV Loxha (kodi: 51000008) prej orës 09:00 deri në ora 16:00

Vendet: Loxha Qerhane, Loxha3, Loxha2, Graboc, Loxha 1, Loxha e Reja, Elezaj Raushiq, Raushiq Ademajt, Strellci I Ulët, Raushiq xhamia, Raushiqi ri, Raushiq, Molika, Gazmend Shabanaj, Zagerma, Lubeniq, Strellci Ulët, Lufajt, Sali Likaj, Raushiq Mahalla, Likaj dhe  Raushiq Kulla.

Arsyeja: Pastrim traseje nga vegjetacioni.

Prizren

1.

TS 35/10 kV Dragash do të ndërprehet:

Dalja 10 KV Rapça (kodi: 30036009) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Rapça e Ulët, Rapça e Epërme, Fabrika Meka, Brezne, Kërsteci i Ulët, Krstec i Nalt, Rrenci, Ferma  TS- Berham Jonuzi, TS- Qendra Petroll, Buqe, Pllavë dhe TS –Ujësjellësi Brezne.

Arsyeja: Përforcimi apo ndërrimi shtyllave të dëmtuara të tensionit të mesëm dhe përforcimi i përçuesve.

2.

TS 35/10 kV Prizreni IV do të ndërprehet:

Dalja 10kV KFOR-i Turk (kodi: 30033016) prej orës 12:00  deri  në ora 15:00

Vendet: Një pjesë e rrugës tranzit, Turgut Ozal, Elbasani, Kont Urani, Beteja e Lumës dhe një pjesë e rrugës mbreti Pleurat.

Arsyeja: Aktivizimi i kabllove tokësore të dëmtuara me herët.

Ferizaj

1.

TS 35/10kV Kaçaniku do të ndërprehet:

Dalja 10 KV Voskopoja (kodi: 40043001) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Voskopoja, Trupaj, Trimor, Bicaj (Biqevc), Pallosh (Biqevc), Nikaj, Tushaj – Soponica, Malsi (Malzez), Vatë, Nikaj dhe biznise private.

Arsyeja: Shtrëngimi i përçuesve dhe pastrimi i trasesë.

Mitrovicë

1.

TS 110/10(20) kV Skenderaj  do të ndërprehet:

Dalja 10 KV Prekazi (kodi: 74000003) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Prekaz i Ulët, Prekaz i Epërm,  Mikushnicë dhe Lubavec.

Arsyeja: Ndërrimi i  shtyllave në degëzim te Lubovecit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat