​Policia shqipton 403 gjoba për qytetarët që nuk respektuan masat antiCOVID-19

Kosova

​Policia shqipton 403 gjoba për qytetarët që nuk respektuan masat antiCOVID-19

Më: 8 tetor 2021 Në ora: 10:40
Foto ilustrim

Masat antiCOVID-19 kanë bërë që shumë qytetarë të marrin gjoba nga policia.

Krejt kjo përshkak të mosrespektimit të këtyre masave.

Vetëm gjatë së enjtes Policia e Kosovës ka shqiptuar 403 gjoba për qytetarët që nuk respektuan masat e vendosura për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Ndërkohë që të enjten Asociacioni i Komunave të Kosovës (AKK) pati një takim virtual me ushtruesen e detyrës së ministres së Shëndetësisë (MSh), Dafina Gexha dhe ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal (MAPL) Elbert Krasniqi ku kanë kërkuar largimin e orës policore, largimin e masës për bartje të maskës kur personi është i vetëm dhe lejimin e grumbullimit deri në 50 persona në ambiente të jashtme, janë kërkesat që Asociacioni i Komunave të Kosovës (AKK) i ka parashtruar

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat