​Gastronomët vazhdojnë me reagime, nesër në mbrëmje protestojnë me sirena para Qeverisë

Kosova

​Gastronomët vazhdojnë me reagime, nesër në mbrëmje protestojnë me sirena para Qeverisë

Më: 23 tetor 2021 Në ora: 19:42
Foto ilustrim

Shoqata e Gastronomëve të Kosovës po kundërshton masat e reja anti-COVID të miratuara sot pasdite nga Qeveria e Kosovës.

Ata kanë ftuar për nesër në mbrëmje të gjithë gastronomët që të dalim para Qeverisë për të protestuar.

Sipas njoftimit, protesta me automjete nis në orën ora 21:30.

“Kundër masave të reja me sirena. Kundërshtojmë masat duke e ruajt shëndetin publik”, thuhet në njoftim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat