QKUK bëhet me specialisten e parë të Psikologjisë Mjekësore

Kosova

QKUK bëhet me specialisten e parë të Psikologjisë Mjekësore

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 11:40
Spec. Donika Tahirsylaj – Alidemi, Msci

Qendra Klinika Universitare e Kosovës për herë të parë do të ketë specialiste të Psikologjisë Mjekësore.

Bëhet fjalë për Spec. Donika Tahirsylaj – Alidemi, Msci, e cila e ka marrë këtë titull në Universitetin e Shkupit, në Maqedoni të Veriut.

Tahirsylaj-Alidemi u shkollua në Shkup me mbështetjen e Ministrisë së Shëndetësisë dhe Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës, pasi që kjo lëmi ishte deficitare.

Ajo është pjesë e Klinikës së Neurologjisë, teksa nga tani e tutje do të ofrojë për pacientët e klinikës vizita psiko-neurologjike.

Kosova numëron mbi 20 psikologë klinikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat