Ekrem Kastrari bënë homaze për në nderuar dëshmorët për festën e Flamurit

Kosova

Ekrem Kastrari bënë homaze për në nderuar dëshmorët për festën e Flamurit

Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 16:51
Ekrem Kastrari

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ekren Kastrati përmes një postimi në facebook ka njoftuar se sot së bashku me disa bashkëpunëtorë kanë bërë homazhe në Malishevë në Kleçkë dhe në Kompleksin Memorial Adem Jashari në Prekaz për të nderuar të gjithë dëshmorët në festën më të madhe të kombit shqiptar, festën e Flamurit.

“Si kurrë më parë popullit shqiptar i duhet unitet në funksion të ruajtjes dhe promovimit të vlerave tona kombëtare dhe të vërtetës sonë historike.

Në këtë ditë të shënuar kujtojmë të gjithë ata që i shërbyen kësaj date ndër shekuj”, ka shkruar Kastrati.

Kastrari i ka uruar të gjithë qytetarët për festën e 27 nëntorit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat