Mbi 1 mijë të infektuar me COVID në 24 orët e fundit janë nën moshën 19 vjeçare

Kosova

Mbi 1 mijë të infektuar me COVID në 24 orët e fundit janë nën moshën 19 vjeçare

Më: 23 janar 2022 Në ora: 17:32
Foto ilustrim

Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë dhe 2 mijë e 957 raste të reja me COVID-19.

Në mesin e të infektuarve me virus gjatë kësaj kohe janë edhe 130 fëmijë të moshës zero deri 9 vjeçare.

918 persona janë të moshës 10-19 vjeçare ndërsa 340 të moshës 20-29 vjeçare.

Image
Tabela

Komuna e Prishtinës prinë me më së shumti raste të infektuara me 953 raste, pastaj ajo e  Pejës me 349 raste dhe ajo e Fushë Kosovës me 191.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat