Nëntë mijë e 495 foshnje kanë marrë trajtime mjekësore në ShSKUK gjatë vitit 2021

Kosova

Nëntë mijë e 495 foshnje kanë marrë trajtime mjekësore në ShSKUK gjatë vitit 2021

Më: 25 janar 2022 Në ora: 14:27
Foto ilustrim

Klinika e Neonatologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, gjatë vitit 2021 ka pranuar për trajtim mjekësor nëntë mijë e 495 foshnje.

Prej tyre, tetë mijë e 879 foshnje u transferuan nga Klinika e Gjinekologjisë.

Ndërsa 616 të tjera nga spitalet e përgjithshme.

Në saje të raportit vjetor të punës, janë realizuar dy mijë e 659 vizita ambulatore dhe janë ofruar një mijë e 27 Eho të Zemrës në kuadër të shërbimeve diagnostike.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat