167 pacientë me Coronavirus po marrin trajtim mjekësor në ShSKUK

Kosova

167 pacientë me Coronavirus po marrin trajtim mjekësor në ShSKUK

Më: 26 janar 2022 Në ora: 09:55
Foto ilustrim

Në kuadër të klinikave të QKUK-së dhe spitaleve të përgjithshme po trajtohen 167 pacientë, prej tyre 132 të konfirmuar me COVID-19 pozitivë dhe 35 të tjerë post-COVID-19.

Me oksigjeno-terapi janë 86 pacientë, kurse në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive janë dy pacientë.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 57 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 30 pacientë post-COVID

Mjekimi Intensiv i Klinikës Infektive, 2 pacientë

Klinika e Pediatrisë, 9 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë, 13 pacientë

Spitali i Prizrenit, 6 pacientë

Spitali i Pejës,10 pacientë

Spitali i Gjakovës,15 pacientë

Spitalit Mitrovicës,10 pacientë

Spitali i Ferizajt, 5 pacientë

Spitali i Gjilanit,10 pacientë

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat