Meterologu tregon se si do të jetë moti në fillim të muajit shkurt

Kosova

Meterologu tregon se si do të jetë moti në fillim të muajit shkurt

Më: 27 janar 2022 Në ora: 15:25
Ilustrim

Gjatë ditëve në vazhdim në Kosovë në vendin tonë ka mundësi që të ketë ndonjë fjollë të dobët të borës, por jo reshje të intensitetit mesatar apo të lartë.

Kështu tha sot meteorologu nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, Besim Aliu, i cili shtoi se reshjet do të fillojnë më javën e parë të muajit shkurt.

“Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e këtyre masave, por që presioni atmosferik është bukur i lartë. Ka mundësi që të kemi vetëm ndonjë fjollë bore, por jo reshje të intensitetit mesatar ose të lartë.

Reshjet do të fillojnë në javën e parë të muajit shkurt. Do të ketë edhe këto ditë por do të jenë reshje të pakta”, ka thënë ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat