Mëngjesi i sotëm me reshje lokale shiu, gjatë ditës me diell

Kosova

Mëngjesi i sotëm me reshje lokale shiu, gjatë ditës me diell

Më: 18 shkurt 2022 Në ora: 06:20
Foto ilustrim

Sot gjatë ditës parashikohet të mbajë mot kryesisht i vranët në orët e para të mëngjesit, duke sjellur edhe reshje të pakta lokale shiu, për të vazhduar pastaj kryesisht me diell.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme në rajonin e Gjakovës, me shpejtësi prej 15 deri në 47 kilometra në orë.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 1 deri në 3 gradë Celsius.

Ndërsa ato maksimale prej 10 deri në 14. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat