​Ngjarjet e datës 5 maj

Kosova

​Ngjarjet e datës 5 maj

Më: 5 maj 2022 Në ora: 06:27
Foto ilustrim

Fillon edicioni i tretë i “Garës për Gjakovë të Pastër” me mbjelljen e luleve nga ura e Islam Begut deri te “Sahat Kulla” (Gjakovë, ora 08:30)

Komuna e Podujevës në bashkëpunim me shoqatat e dala nga lufta e UÇK-së në Podujevë shënon 5 Majin - Ditën e Dëshmorëve me aktivitete të ndryshme. Nis me mbjelljen e 200 drunjve në Sylevicë (Ora 08:30)

Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK) mban mbledhjen e radhës (KGJK, ora 09:00)

Komisioni për të Drejtat dhe Interesat e Komuniteteve dhe Kthim mban mbledhje (KK, salla N302, ora 9:30)

Mblidhet Komisioni Ad hoc për përzgjedhjen e kandidatëve për anëtar në Komisionin e Pavarur të Mediave (KK, salla N303, ora 9:30)

Kuvendi i Kosovës mblidhet në seancë plenare (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)

Kuvendi Komunal i Rahovecit do të vazhdojë mbledhjen e katërt e ndërprerë me datë 29 prill (Komuna e Rahovecit, ora 09:00)

Komuna e Gjakovës në bashkëorganizim me OVL-UÇK për nder të ditës së dëshmorëve të komunës së Gjakovës, organizon homazhe te Lapidari “Shokët e Lirisë” (Ora 10:00); Te shtatorja e heroit Agron Rama (Ora 10:10); Te varrezat e dëshmorëve (Ora 10:15)

Hapet Panairi i Turizmit dhe Sportit (Pallati i Rinisë, ora 11:00)

Shoqata e Mamive të Kosovës shënon Ditën Ndërkombëtare të Mamive (Kino ABC, Prishtinë, ora 11:00)

Oda Ekonomike e Kosovës hap Panairin e Përgjithshëm "Prishtina 2022" (Qendra e Panaireve, Fshati Shkabaj, Prishtinë, ora 11:00)

Shënohet “Java e dëshmorëve” në komunën e Rahovecit me homazhe te varrezat e dëshmorëve në Rahovec (Ora 11:00)

Panairi i Edukimit në Kosovë organizon edicionin e 14-të (Pallati i Rinisë, ora 17:00)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat