Haxhiu: Po vazhdon keqmenaxhimi në SHSKUK

Kosova

Haxhiu: Po vazhdon keqmenaxhimi në SHSKUK

Më: 14 maj 2022 Në ora: 21:10
Foto nga vendi i ngjarjes

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, ka theksuar se keqamenaxhimi në SHSKUK po vazhdon, duke theksuar se spitali i ri fëmijëve edhe mbetet pa laborator dhe ende nuk është funksional me të gjitha kapacitetet e tij.

“Mbi 22 milionë euro investime në Spitalin e Fëmijëve, ndërsa analizat bëhen në laboratorin e vjetër me kushte jo të përshtatshme.

Pse nuk është laboratori pjesë e Spitalit të Fëmijëve kur ka qenë pjesë e planifikuar e investimeve 22 milionë euro, dhe ka qenë e planifikuar paisja me aparaturë të re moderne për laborator.

Nga 4 salla të operacionit vetëm dy janë funksionale dhe me probleme organizative dhe menaxheriale”, ka shkruar Haxhiu në profilin e tij në Facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat