Vetura godet këmbësoren në Krushë të Madhe, vijon trajtimin në QKUK

Kosova

Vetura godet këmbësoren në Krushë të Madhe, vijon trajtimin në QKUK

Më: 17 maj 2022 Në ora: 20:17
Foto ilustrim

Një këmbësore është goditur nga një veturë në fshatin Krushë e Madhe në komunë e Rahovecit.

E njëjta ka marrë lëndime të rënda trupore dhe është duke vazhduar trajtimin në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, teksa i dyshuari është ndaluar për 48 orë.

“Sot më datë 17.05.2022, rreth orës 13:00, policia është informuar se ne fshatin Krushë e Madhe KK-Rahovec, kishte ndodhë aksident me lëndim te rënda trupore, te involvuar një automjet dhe një këmbësorë. Deri te aksidentit kishte ardhur kur i dyshuarin kishte qenë duke drejtuar automjetin e tij te llojit VË Golf, në aksin rrugor Prizren- Gjakovë, dhe në dalje të fshatit Krushë e Madhe, papritmas nga pa kujdesia dhe duke mos iu përshtatur shpejtësinë e godet viktimën/këmbësoren e cila ne momentin kishte qenë duke kaluar rrugën. E lënduar pas aksidentit dërgohet në emergjencën e spitalit Rajonal ne Prizren dhe pastaj për shkak te lëndimeve të rënda trupore dërgohet në QKUK”.

“Lidhur për rastin është njoftuar prokurori kujdestar, dhe me urdhër të ti, i dyshuari ndalet në qendrën e ndalimit prej 48 orësh teksa hetimet vazhdojnë”, thuhet në njoftimin e policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat