​Projekti ‘Prishtina HeatSave’ synon modernizimin e sistemit të ngroh

Kosova

​Projekti ‘Prishtina HeatSave’ synon modernizimin e sistemit të ngroh

Më: 22 maj 2022 Në ora: 16:49
Foto nga vendi i ngjarjes

Projekti Prishtina HeatSave, i cili u mbajt sot në sheshin “Nëna Terezë” në kryeqytet.

Ka për synim modernizimin e sistemit të ngrohjes dhe instalimin e pajisjeve të sofistikuara të matjes së ngrohjes në shtëpitë e qytetarëve të Prishtinës.

Kryeshefi ekzekutiv i Fondacionit të Mileniumit të Kosovës, Petrit Selimi, ka thënë se pritet në 17 mijë apartamente të instalohen këto pajisje.

Ai shtoi se kjo ka për qëllim pagimin e rrymës më tarifa më të u

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat