Ministri Elbert Krasniqi priti në takim nënkryetarin e Parlamentit Evropian Rainer Wieland

Kosova

Ministri Elbert Krasniqi priti në takim nënkryetarin e Parlamentit Evropian Rainer Wieland

Më: 26 maj 2022 Në ora: 16:43
Pamje nga takimi

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, z. Elbert Krasniqi priti në takim sot, nënkryetarin e Parlamentit Evropian, z. Rainer Wieland.

Image
Pamje nga takimi

Ministri Krasniqi i shprehi mirëseardhje z. Wieland në Prishtinë dhe falënderoj për mikëpritjen e ngrohtë të cilën z. Wieland ia bëri gjatë vizitës së Z. Krasniqi në Strasburg.

Në takim me z. Wieland, Ministri Krasniqi ka ritheksuar angazhimin e Komunave të Kosovës në përmbushjen e reformave në kuadër të Agjendës së Reformave Evropiane (ERA II).

Gjithashtu, biseduan për mbështetjen e Kosovës në anëtarësimin e saj në iniciativa rajonale të BE-së si dhe iniciativa të reja që mundësojnë përafrimin e qyteteve dhe qytetarëve të Kosovës me ato të BE-së me qëllim të prosperitetit ekonomik në frymën e unitetit, tolerancës si dhe dialogut konstruktiv në mes të komuniteteve.​

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat