Në fshatin Bajqinë të Podujevës, kanalizimi derdhet në lumë

Kosova

Në fshatin Bajqinë të Podujevës, kanalizimi derdhet në lumë

Nga: A.SH Më: 26 maj 2022 Në ora: 20:44
Pamja e lumit në fshatin Bajqinë, Podujevë

Në fshatin Bajqinë në Komunën e Podujevës, banorët kanë problem me kanalizimin.

Ai përveç kundërimit, derdhet në lumë të fshatit, përcjell Bota sot.

Këtë shqetësim banorët e kanë lajmëruar edhe në oranget kompetente.

Burime të medias bëjnë me dije se organet komunale e kanë parë nga afër gjendjen e lumit, por që nuk kanë ndërmarr asnjë veprim.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat