Njoftim nga KEDS-i për punimet në rrjet-në këto vende ndalet rryma nesër

Kosova

Njoftim nga KEDS-i për punimet në rrjet-në këto vende ndalet rryma nesër

Më: 28 qershor 2022 Në ora: 18:02

29.06.2022

 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

Gjakovë

1.

Nga NS 110/10(20)kV Gjakova 2  do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Ura e Terzive  (Kodi: 81000004) nga ora 11:00 – 15:00.

Vendet: fshatrat: Damjan (një pjesë), Fshaj, Kushavec, Muhader, Pnish, Rogovë, Smaq dhe Ujëz.

Arsyeja:  Energjizimi i TS 04kV në fshatit Smaq  ku është duke u implementuar projekti (ekipi i mirëmbajtjes).

2.

Nga TS 35/10 [kV] Malisheva do të ndërprehet:

LP 10[kV]  Kijeva (kodi: 82082007) prej orës 11:00 deri ne ora 15:00

Vendet: Fshatrat: Balincë, Bubavec, Drenoc, Gollubovc, Kijevë, Llazicë, Lubizhdë, Mleqan, Plloçic, Polluzhë, Stapanicë.

Arsyeja: Ndërrimi i trafos së mbingarkuar në Kijevë 82082007010 me atë në Smaq (Gjon Noshi).

Prishtinë

1.

Nga NS 35/10  kV Batllava do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Orllani  (kodi: 14015002 )  nga ora 10:00 deri në ora  14:00

Vendet: Gibovci, Shkolla e Vjetër, Xhamia e Vjetër, Kalatica, Braina, Berveniku, Bllata, Metergovci 1 dhe 2,Orllani, Vikendicat,Te Zahir Pajaziti.

Arsyeja: Ndërprerje për siguri të sistemit, bartje dhe ngritje e shtyllave 10kV tek Përroi.

Prizren

1.

Nga TS 35/10 kV Dragash do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Restelica (kodi 30036002) prej orës 09:00  deri në ora 16:00

Vendet: Lubovishtë, Kukjan, Vranishtë, Restelica, Mlikë, Glloboqicë, Krushevë, Zlipotok dhe Orqushë.

Arsyeja: Ndërprerje për siguri të sistemit, pastrimi i linjave shpërndarëse nga vegjetacioni.

Ferizaj

1.

Nga  TS 35/10 KV Magure do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Harilaqi (Kodi: 41048003) nga ora 10:30 – 12:30.

Vendet: Harilaç, Rrafshina (Treshnjevkë), Sllatinë (një pjesë), Treshnjevk (një pjesë) dhe Vrellë e Goleshit (një pjesë).

Arsyeja: Ndërprerje për siguri të sistemit, rregullimi i ndërsit të tokëzimit.

30.06.2022

Punime në projekte investive

Gjakovë

1.

Nga NS 35/10 [kV] Gjakova I do të ndërprehet:

NS 10/0.4[kV] TS Meje 1 (Lapidari) (kodi: 80080006130) prej orës 09:00 deri në ora 17:00

NS 10/0.4kV[kV] TS Shishmon I Rrafshet 2 (kodi:80080006032) prej orës 09:00 deri në ora 17:00

NS 10 0.4kV [kV] TS Dallashaj (kodi:80080006137)  prej orës 09:00 deri në ora 17:00

Vendet: Meje 1, Shishmon i Rrafshët dhe Dallashaj.

Arsyeja: Kyçja e konsumatorëve të rinj.

30.06.2022

Punime nga palët e treta

Prishtinë

1.

Nga NS 110/10(20) kV Prishtina 7 do të ndërprehet:

NS 10/04[kV] Lagjja e Spitalit 8 me kod: 19000074195 nga ora  09:00 deri 12:00

Vendet: TS 19000074195 Lagjja e Spitalit 8.

Arsyeja: Demontimi i dy shtyllave 04kV – bartja e rrjetit në shtyllë të re sipas zgjidhjes teknike.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat