Halil Kastrati shpallet “Qytetar Nderi” i Komunës së Podujevës

Kosova

Halil Kastrati shpallet “Qytetar Nderi” i Komunës së Podujevës

Nga: A.SH Më: 30 qershor 2022 Në ora: 14:24
Foto nga takimi

Komuna e Podujevës, ka vendosur që humanisiti Halil Kastrati të shpallet "Qytetar Nderi" i kësaj komune, kjo si shenjë mirënjohje për angazhimin e tij për ndihmë në familjet në nevojë.

“Së shpejti do të mbahet edhe seanca ceremoniale e Kuvendit Komunal për t'ju dhuruar ky titull humanistit, Halil Kastrati”, ka shkruar Bulliqi në Facebook.

Postimi në Facebook:

Sot kam propozuar në Kuvendin Komunal që Halil Kastrati të shpallet "Qytetar Nderi" i Komunës së Podujevës, si shenjë mirënjohëse për angazhimin dhe kontributin e tij në ndërtimin e shtëpive për familjet nevojtare në Podujevë.

I falënderoj këshilltarët komunal që kanë mbështetur në mënyrë unanime këtë propozim.

Së shpejti do të mbahet edhe seanca ceremoniale e Kuvendit Komunal për t'ju dhuruar ky titull humanistit, Halil Kastrati.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat