Dy foshnje po trajtohen nga Koronavirusi në Klinikën e Neonatologjisë

Kosova

Dy foshnje po trajtohen nga Koronavirusi në Klinikën e Neonatologjisë

Më: 9 gusht 2022 Në ora: 11:46
Foto ilustrim

75 pacientë po marrin trajtim nga COVID-19 në klinika dhe spitalet e përgjithshme, ka bërë të ditur Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK), përmes një njoftimi.

Derisa tutje thuhet se dy prej pacientëve janë foshnje, të cilët po trajtohen nga COVID-19 në Klinikën e Neonatologjisë.

“Raporti i datës 9 gusht 2022, sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:Klinika Infektive, 25 pacientë + 2 në Mjekim Intensiv me oksigjeno-terapi

Klinika e Pediatrisë, 6 pacientë Klinika e Gjinekologjisë, 5 pacientë Klinika e Neonatologjisë, 2 foshnje Mjekim Intensiv Qendror, 1 rast Spitali i Gjakovës, 15 pacientë Spitali i Prizrenit, 5 pacientë Spitali i Pejës, 5 pacientë Spitali i Gjilanit, 3 pacientë Spitali i Mitrovicës, 1 pacient”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat