​Podujevë, nis rregullimi i "Parkut të Paqes" dhe "Parkut Manchester"

Kosova

​Podujevë, nis rregullimi i "Parkut të Paqes" dhe "Parkut Manchester"

Më: 10 gusht 2022 Në ora: 12:56
​Podujevë

Kryetari i Podujevës Shpejtim Bulliqi ka bërë të ditur se kanë nisur punimet për rregullimin e hapësirave në "Parkun e Paqes" dhe "Parkun Manchester".

Në një postim në Facebook, Bulliqi ka thënë se projekti parasheh që të ndërtohet kinemaja e hapur, ndërtimi i këndit të lojërave për fëmijë.

Poashtu hapësirat për rekreacion si ndërtimi i fushave të pingpongut, shahut etj.

“Gjithashtu do të bëhet pastrimi i hapësirave publike në të dy parqet, do të vendosen pushimore, shporta për mbeturina dhe çezme për ujë të pijshëm”, shkruan Bulliqi. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat