​Ministri Krasniqi takon nënkryetarin e parlamentit evropian, konfirmohet përkrahja për Komunat e Kosovës

Kosova

​Ministri Krasniqi takon nënkryetarin e parlamentit evropian, konfirmohet përkrahja për Komunat e Kosovës

Më: 23 shtator 2022 Në ora: 11:17
Elbert Krasniqi dhe Rainer Wieland

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi ka pritur në takim nënkryetarin e Parlamentit Europian Rainer Wieland i cili ishte i shoqëruar nga Kryetari i Qytetit të Gerlingen Dirk Oestringer, Kryesuesi i grupit parlamentar të CDU-së, Oliver Nauth, Drejtori i Lehnhoff Hartstahl GmbH, Baden-Baden, Michael König, dhe ligjëruesi Johannes Blum.

Nënkryetari Wieland ka ritheksuar përkrahjen e tij për Komunat e Republikës së Kosovës duke përmendur disa nga mundësitë konkrete për bashkëpunim me nivelin lokal.

Njoftimi i plotë:

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi ka pritur në takim nënkryetarin e Parlamentit Europian z. Rainer Wieland i cili ishte i shoqëruar nga Kryetari i Qytetit të Gerlingen z. Dirk Oestringer, Kryesuesi i grupit parlamentar të CDU-së, z. Oliver Nauth, Drejtori i Lehnhoff Hartstahl GmbH, Baden-Baden, z. Michael König, dhe ligjëruesi z. Johannes Blum.

Fillimisht, Ministri Krasniqi, i uroj mirëseardhje nënkryetarit Wieland duke e falenderuar për mbështetjen e vazhdueshme të tij për Republikën e Kosovës.

Gjatë këtij takimi Ministri Krasniqi, e ka njoftuar nënkryetarin Wieland dhe anëtarët e delegacionit për iniciativat e MAPL-së për rritjen e transparencës dhe llogaridhënies komunale, projektet ndërkomunale dhe ato ndërkufitare si dhe prioritetet për zbatimin e agjendës europiane.

Në anën tjetër, nënkryetari Wieland ka ritheksuar përkrahjen e tij për Komunat e Republikës së Kosovës duke përmendur disa nga mundësitë konkrete për bashkëpunim me nivelin lokal.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat