Vazhdojnë hetimet për rastin e “ndërrimit të foshnjave” në QKUK

Kosova

Vazhdojnë hetimet për rastin e “ndërrimit të foshnjave” në QKUK

Më: 23 shtator 2022 Në ora: 11:30
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se është duke hetuar rastin e “ndërrimit të foshnjave” në QKUK, të raportuar të enjten.

Në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës bëhet e ditur se rasti është hapur si “Trajtim i pandërgjegjshëm mjekësor”.

“QKUK, Prishtinë 21.09.2022 – 20:10. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se dyshon se viktimës femër kosovare i është ndërruar foshnja.

Lidhur me rastin me urdhër të prokurorit trupi i pajetë i foshnjës është dërguar në IML për obduksion, rasti vazhdon të hetohet”, thuhet në raport. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat