Historia e çiftit shqiptar, që do bëhen prindër pas 21 vjetësh

Kosova

Historia e çiftit shqiptar, që do bëhen prindër pas 21 vjetësh

Më: 3 tetor 2022 Në ora: 09:41
Ilustrim

Ata u martuan rreth 21 vite më parë dhe që nga ajo ditë vetëm është shtuar dashuria për njeri-tjetrin. Por në shtëpinë e tyre gjithmonë ka munguar e qara apo e qeshura e një fëmije.

Ata nuk kanë mundur që të bëhen prindër biologjikisht dhe i janë nënshtruar procedurave të birësimit duke pritur në radhë për një kohë të gjatë.

Por më në fund duket se ëndrra e tyre më e madhe po bëhet realitet. Gjyste dhe Lul Përdoda treguan historinë e tyre në emisionin Goodmorning Albanians në Euronews Albania.

Babai tregoi se ai e kishte vendosur i pari që të adoptonte një djalë, madje kishte bërë letrat gati kur ja dha lajmin bashkëshortes.

“Kam dalë në qytetin e Laçit dhe kam takuar një zonjë të nderuar që mendoja se ishte avokate, por ajo ishte notere. Ajo më tha që do të gjej një avokat. Kishte tre vjet që i kisha dorëzuar dokumentet në Tiranë, është e vështirë, dokumentet ishin të lodhshme”, tregoi Lul Përdoda.

Nga ana e saj nëna tregoi se fëmijën e kanë takuar 3 javë më parë dhe që nga ajo ditë janë lidhur shumë fort me njëri-tjetrin.

“Tri javë më parë e kemi takuar djalin, shumë emocion. Fjala e parë e tij ka qenë babi, mami. Fëmija është i bukur si pëllumb. Mezi pres ta marr në shtëpi”, rrëfeu Gjyste Përdoda.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat