Në eKosova tani mund ta merrni dokumentin që iu kërkohet për çdo gjë

Kosova

Në eKosova tani mund ta merrni dokumentin që iu kërkohet për çdo gjë

Më: 30 nëntor 2022 Në ora: 09:18
Foto ilustrim

Platforma eKosova në koordinim me Policinë e Kosovës, kanë lanësuar shërbimin “Kërkesë për vërtetim të kaluarës kriminale”.

Sipas njoftimi, marrja e këtij shërbimi realizohet duke i kaluar hapat si në vijim:

Hapja e platformës eKosova2.

Identifikimi në platformë përmes numrit personal dhe fjalëkalimit3.

Klikimi mbi “Shërbimet”4.

Klikimi mbi “Policia”5.

Klikimi mbi “Kërkesë për vërtetim të kaluarës kriminale”6.

Plotësimi i dritares dhe klikimi mbi “Dërgo kërkesën”

Për të pas qasje në këtë shërbim duhet që përdoruesi të ketë identitetin e verifikuar, pra niveli i 2-të.

Aplikimi bëhet përmes kësaj vegëze: https://ekosova.rks-gov.net/Security/Index?ReturnUrl=/Services/SubService?service%3D413&mibextid=Zxz2cZ

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat