Umpro Group e biznesmenit Shkumbin Ismaili, shpallet tatimpaguesi i vitit në Kosovë

Kosova

Umpro Group e biznesmenit Shkumbin Ismaili, shpallet tatimpaguesi i vitit në Kosovë

Më: 3 dhjetor 2022 Në ora: 13:53
Shkumbin Ismaili

Për të dytën herë me radhë, biznesmeni nga Mitrovica, Shkumbin Ismaili, shpallet tatimpaguesi i vitit 2022 duke marrë çmimin nga Oda Ekonomike e Kosovës.

Umpro Group, njëra nga kompanitë e vëllezërve Ismaili, e ka përmbyllur vitin 2022 me rreth 40 milionë euro taksa për Republikën e Kosovës.

Ceremonia është organizuar të premten mbrëma në Prishtinë, ku në praninë e bartësve të institucioneve shtetërore dhe të komunitetit të biznesit në Kosovë, është bërë ndarja e çmimeve. 

Ismaili është shprehur i lumtur që falë angazhimit të madh të kompanive që udhëheq bashkë me vëllezërit të tij, i sjell Kosovës miliona euro taksa në buxhetin e saj.

Image
Shkumbin Ismaili

“I lumtur e krenar që edhe këtë vit po nderohemi me çmimin e tatimpaguesit të vitit 2022. E pranuam vlerësimin dhe mirënjohjen e një pune të madhe e me sakrifica duke e mbyllur vitin e suksesshëm të kompanive tona me rreth 40 milionë euro taksa për buxhetin e shtetit. Do të vazhdojmë t’i sjellim edhe shumë të mira të tjera Kosovës. Faleminderit Odës dhe institucioneve tjera për vlerësimin. Faleminderit familjes për mbështetjen e madhe që të jemi në mesin e kompanive më të mëdha të Kosovës që i sjellim miliona euro taksa buxhetit të shtetit” ka thënë Ismaili.

Së fundi, biznesmeni me prejardhje nga Mitrovica dhe vëllezërit e tij kanë filluar një projekt investimi milionësh në Mitrovicë në kompleksin banesor Troy Residence perballë Interex dhe Etc.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat