Dyshohet se në Kamenicë u vranë 4 derra, arrestohet dhe më pas lirohet një person

Kosova

Dyshohet se në Kamenicë u vranë 4 derra, arrestohet dhe më pas lirohet një person

Më: 7 dhjetor 2022 Në ora: 11:28
Foto ilustrim

Një përgjegjës i shoqatës së gjuetisë në Kamenicë edhe përkundër vendimit të Ministrisë që nuk lejohet gjuetia, ka lëshuar leje valide për gjueti.

Dyshohet se janë vrarë katër derra.

I dyshuari është liruar pas intervistimit.

Njoftimi i plotë i policisë:

KEQPËRDORIM I POZITËS ZYRTARE/Kamenicë 04.12.2022 – NN. Pas postimeve në rrjetet sociale, se disa qytetar-grup gjuetarësh kanë vrarë katër derra, është intervistuar i dyshuari mashkull kosovar përgjegjës për shoqatë  të gjuetisë, i cili dyshohet se përkundër vendimit të Ministrisë që nuk lejohet gjuetia, i njëjti u ka lëshuar leje valide për gjueti. Pas intervistimit me vendim të prokurorit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.  

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat