Policia apelon për kujdes në trafik, shiu ka dëmtuar infrastrukturën rrugore në disa vende

Kosova

Policia apelon për kujdes në trafik, shiu ka dëmtuar infrastrukturën rrugore në disa vende

Më: 24 janar 2023 Në ora: 16:33
Vershimet

Policia e Kosovës ka apeluar për kujdes të shtuar në trafik.

Sipas policisë, reshjet e shumta të shiut kanë dëmtuar në disa vende infrastrukturën rrugore.

Apeli i policisë:

Ditëve të fundit jemi përballur me reshje të shumta të shiut të cilat kanë shkaktuar vërshime në disa segmente ku ka pasur dëmtime në infrastrukturën rrugore, shembje të gurëve e dheut gjithashtu në vendet malore ka pasur reshje të borës ku është vështirësuar qarkullimi në trafik.

Sipas shërbimit meteorologjik edhe ditët në vijim do të ketë reshje të shiut e në pjesë të ndryshme të vendit pritet të ketë edhe reshje bore, ku në disa segmente rrugore mund të ketë rrjedhje të ujit, shembje të gurëve e dheut, po ashtu kujdes i shtuar duhet treguar edhe në ura ku mund të krijohet mjegull, ngrica dhe shtresa të akullit që ndikojnë në sigurinë e trafikut rrugor.

Policia e Kosovës, APELON të gjithë pjesëmarrësit që të respektojnë rregullat e trafikut, të përshtatin shpejtësisë e lëvizjes me kushtet e krijuara, të mbajnë distancë të sigurt në mes mjeteve, të mos përdorin telefonin gjatë ngasjes, të përdorin dritat dhe të përqendrohen në ngasje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat