Podujeva largon banorët nga kontejnerët, u krijon kushte banimi

Kosova

Podujeva largon banorët nga kontejnerët, u krijon kushte banimi

Më: 4 shkurt 2023 Në ora: 12:31
Podujeva largon banorët nga kontejnerët

Komuna e Podujevës u ka krijuar kushte banimi familjet me gjendje të rëndë ekonomike, duke i larguar nga kontejnerët të cilët i shfrytëzonin si vendbanim.

Sipas një njoftimi të publikuar në Facebook nga kjo Komunë, të shtunën u larguan dy familjet e fundit nga kontejnerët dhe u strehuan në kushte të mira banimi.

“Largohen kontejnerët e banimit në Lagjen e Dëshmorëve

Sot gjatë ditës kompania e kontraktuar nga komuna ka larguar dy kontejnerët e fundit në “Lagjen e Dëshmorëve”, që ishin edhe strehë banimi nga dy familje me gjendje të rëndë ekonomike.

Familjet të cilat kanë jetuar deri tash në këta kontejnerë iu është bërë zgjidhja e strehimit në kushte shumë më të favorshme nga Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale.

Për të përcjellur nga afër vendosjen e familjeve në objektet e reja të banimit dhe largimin e kontejnerëve nga kjo lagje ishte drejtoresha e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale, Adelina Stublla”, thuhet në njoftimin e Komunës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat