Vazhdon pastrimi i lumenjve të Vushtrrisë

Kosova

Vazhdon pastrimi i lumenjve të Vushtrrisë

Më: 28 mars 2023 Në ora: 16:13
Foto nga vendi i ngjarjes

Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim në Komunën e Vushtrrisë, të martën ka vazhduar me pastrimin e lumenjve në gjithë territorin e qytetit, me qëllim që të shmanget mundësia e vërshimeve.

Në funksion të kësaj, sot ka vazhduar pastrimi i lumit në lagjen e Bunjakve në fshatin Samadrexhë, që ka qenë një pikë kritike e rrezikuar nga vërshimet.

Postimi i plotë:

Vazhdon pastrimi i lumenjve të qytetit

Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim po vazhdon me pastrimin e lumenjve në gjithë territorin e qytetit, me qëllim që të shmanget mundësia e vërshimeve.

Në funksion të kësaj, sot ka vazhduar pastrimi i lumit në lagjen e Bunjakve në fshatin Samadrexhë, që ka qenë një pikë kritike e rrezikuar nga vërshimet.

Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat