​Ngjarjet e datës 8 qershor

Kosova

​Ngjarjet e datës 8 qershor

Më: 7 qershor 2023 Në ora: 22:17
Foto ilustrim

Kuvendi i Kosovës mban seancë plenare ku do të bëhet Shqyrtimi i parë i Projektligjit nr.08/L-228 për Zgjedhjet e Përgjithshme në Republikën e Kosovës (Kuvendi i Kosovës, 10:00)

Mbahet simpozium shkencor “50 vjetori i themelimit të grupit revolucionar të Kosovës (Instituti Albanologjik (10:00)

Organizata “EC Ma Ndryshe” organizon aktivitetin “Electionville-Lojë për demokracinë dhe qeverisjen vendore” (Kino Lumbardhi, Prizren (10:00)

Kuvendi i Kosovës mban seancë plenare (Kuvendi i Kosovës. 11:00)

Instituti i Kosovës për Drejtësi, i mbështetur nga Misioni i Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë, publikon raportin “Drejtësia në sytë e qytetarëve: Raporti i Tretë për Monitorimin e seancave gjyqësore nga qytetarët” (Hotel Emerald, 11:00)

Parlamenti Studentor prezanton rezultatet e hulumtimit lidhur me nivelin e kënaqshmërisë së studentëve me jetesën e tyre në konvikte dhe ushqyerjen në mensë (Salla e Senatit brenda hapësirave të Rektoratit të UP-së, 11:00)

Komuna e Klinës organizon Panairin e Produkteve Vendore, në kuadër të Festivalit Folklorik “I këndojmë lirisë” (Sheshi Mujë Krasniqi, Klinë)

Komuna e Fushë Kosovës nderon shkrimtarin Ismail Kadare me titullin “Qytetar Nderi i Fushë Kosovës” (Gjimnazi “Hivzi Sylejmani”, 11:30)

Mbahet konferenca shkencore “Mjekësia laboratorike moderne, ardhmëri e sigurt e diagnozës, prognozës dhe optimumit terapeurik” (Hotel Garden, 14:00).

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat