Homazhe në 4-vjetorin e vrasjes së Heroit të Kosovës, Qerim Kelmendi

Kosova

Homazhe në 4-vjetorin e vrasjes së Heroit të Kosovës, Qerim Kelmendi

Më: 25 shkurt 2024 Në ora: 22:32
Qerim Kelmendi

Me anë të kësaj letre, Familja Kelmendi, ju njoftojmë se do të organizojmë Homazhet në përkujtim të katër vjetorit të vrasjes së Heroit të Kosovës, Qerim Kelmendi.  

Ky akt përkujtimor do të zhvillohet në Kompleksin e Dëshmorëve në Gllogjan të Deçanit, pranë varrit të të ndjerit, më datën 27 shkurt (e martë), në orën 11:30.  

Ne e shohim këtë si një moment të rëndësishëm për të nderuar jetën dhe sakrificën e Qerim Kelmendit dhe ju ftojmë të ndani këtë moment me ne. 

Në të njëjtën frymë, ne dëshirojmë të ngremë një çështje të rëndësishme për të cilën kërkojmë ndihmën tuaj. 

Ju bëjmë apel që të ushtroni ndikimin tuaj dhe të luani rolin tuaj vendimtar në nxitjen e Prokurorisë së Shtetit dhe institucioneve të tjera ligjzbatuese për të vepruar me përgjegjësi dhe të sjellin drejtësi për vrasjen e vëllait tonë. Është jetike që media të mbajë gjallë interesin për çështje kaq të rëndësishme, duke kontribuar në zbardhjen e plotë të rrethanave dhe në arritjen e drejtësisë për viktimat dhe familjet e tyre.

Përkushtimi juaj për një raportim të drejtë dhe të pavarur mund të jetë kyç në ndryshimin e dinamikës së kësaj çështjeje, duke rritur ndërgjegjësimin dhe duke i dhënë fund një periudhe të gjatë të pasigurisë për familjen tonë. Kjo betejë nuk është vetëm për drejtësinë e Qerim Kelmendit, por edhe për të mbrojtur vlerat e drejtësisë dhe pavarësisë në shoqërinë tonë. 

Ju falënderojmë paraprakisht për vëmendjen dhe mbështetjen tuaj. Jemi të bindur se zëri juaj mund të bëjë një ndryshim të madh në këtë luftë për drejtësi, jo vetëm për Qerim Kelmendin por edhe për çdo individ që kërkon drejtësi.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat