​Ngjarjet e datës 25 maj

Kosova

​Ngjarjet e datës 25 maj

Më: 24 maj 2024 Në ora: 22:18
Foto ilustrim

Mbahet edicioni i dytë i Festivalit të Shkathtësive Digjitale 2024. Marrin pjesë Arbërie Nagavci, ministre e Arsimit, Rozeta Hajdari, ministre e Industrisë, Tomas Szunyog, ambasador i Zyrës së BE-së në Kosovë, Jorn Rohde, ambasador i Gjermanisë në Kosovë. (Parku i Inovacionit dhe Trajnimeve Prizren, ora 10:00)

Rrjeti i Grave të Kosovës mban Kuvendin vjetor. Merr pjesë ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu. (Hotel “Emerald” Prishtinë, ora 10:30-13:00)

Në vigjilje të 25-vjetorit të çlirimit të Gjakovës, me iniciativën e një grupit të grave të ish-të burgosura politike nga Kosova e diaspora, mbahet tribuna kombëtare “Sakrifica për liri, vlerë universale, gruaja pjesë e saj”. (Biblioteka “Ibrahim Rugova”, salla “Teki Dervishi” Gjakovë, ora 12:00-14:00).

Ngjarje tjera nuk janë paralajmëruar.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat