Gjobiten 226 vozitës në Shkup, 11 prej tyre për tejkalim shejtësie

Maqedonia

Gjobiten 226 vozitës në Shkup, 11 prej tyre për tejkalim shejtësie

Më: 23 janar 2021 Në ora: 11:44
Foto ilustruese

Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme vazhdoi me kontrollet e përforuara në fushën e komunikacionit.

“Vetëm në territorin e Shkupit janë shqiptuar 226 masa, prej të cilave 19 janë për vozitje pa leje, 9 për mosregjistrim të automjeteve, 21 për përdorim të telefonit, katër për vozitje nën ndikimin e alkoolit, 11 për tejkalim të shpejtësisë dhe 71 masë për parkime jo të rregullta”, thuhet në njoftimin e SPB – Shkup.

Nga policia shtojnë se këto kontrolle do të vazhdojnë edhe gjatë ditëve të ardhshme.

“Ju bëjmë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregulat në mënyrë që të risimsigurinë në komunikacion”, thuhet në njoftim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat